Nemusíte po maturitě hned na vysokou školu. Vyzkoušejte on-line studium a získejte titul BBA

Věděli jste, že třeba hned po střední škole můžete místo vysoké školy rozšířit své vzdělání on-line manažerským programem? Nebo jej začít studovat kdykoliv později? Podívejte se, co je studium BBA a proč jej studovat.

Mnoho středoškoláků je po dostudování střední školy či po maturitě unaveno. Nechce hned nastoupit na vysokou školu. Případně nad tím do budoucna ani neuvažuje. Často chtějí nastoupit do praxe, ale neustrnout na nejnižších pozicích. Mnohé čeká doslova hození do vody – zahájení podnikání.

Málokterá střední škola vás na tuto situaci pořádně připraví. Přitom je jedno, jestli si založíte vlastní kadeřnický salon, otevřete hospodu, rozjedete stavební firmu, začnete poskytovat řemeslné služby, nebo se pustíte do budování obchodního zastoupení. Znalost managementu, marketingu, financí nebo time managementu jsou pro úspěch v podnikání, či pro růst na kariérním žebříčku firem, nezbytností.

Výše zmíněné znalosti a dovednosti v těchto oblastech se nesmí podcenit. Právě ony jsou často tím, co nám zajistí úspěch v kariéře či v podnikání. Bez těchto znalostí se dostaneme rychle do problémů. Je sice ctností umět se zvednout ze dna a začít znovu od začátku, ale upřímně, lepší je na to dno vůbec nepadnou, a třeba pro podnikání to platí jednoznačně. Je krásné zvolit si povolání, jenž nás bude bavit. Musíme však zvládnout i veškeré manažerské dovednosti kolem, abychom chod našeho podnikání ukočírovali po finanční, propagační i personální stránce. Stejně tak jsou tyto znalosti důležité pro každého, kdo nechce po dlouhá léta zůstat pouze řadovým zaměstnancem, ale dokázat v kariéře dosáhnout na vyšší posty. A třeba i bez vysoké školy, kterou nepokládáme za potřebnou, pro náš obor působení třeba ani neexistuje, či se prostě necítíme být akademickým typem.

Proč studovat BBA?

Protože nás právě toto studium umí připravit na reálné podnikání i řízení firmy. Pochopíme řadu souvislostí. Dílčí znalosti ze školy či z literatury se nám kompaktně propojí a zjistíme, proč takto a ne jinak. Studium BBA dokáže dokonce nastartovat kreativitu. Otevřou se nám nové obzory, pochopíme, že se nemusíme držet při zemi a můžeme realizovat své touhy s tím, že nás dokonce uživí.

Pro zaměstnance, kteří si své vzdělání rozšíří studiem BBA, je profesní vzdělávání cestou k lepší pozici ve firmě, ke svěření větší zodpovědnosti a samozřejmě též z výrazně lepším platovým podmínkám. BBA vám dá více než různé rekvalifikační kurzy. Je ověřenou formou profesního vzdělávání akceptovanou všude na světě. Váš titul budou uznávat všude ve světě. Což neplatí ani pro v České republice získané akademické tituly. Navíc, pokud budete mít zájem, máte možnost si dodělat i MBA, což je navazující vyšší formou profesního vzdělávání.

Nemáte čas chodit do školy? Studujte on-line

On-line manažerské programy pro absolventy dělají profesní vzdělávání BBA dostupným skutečně pro každého. CIBE, tedy Canadian Institute of Business Education, nabízí tuto formu bakalářského vzdělávání zejména pro absolventy středních škol, kteří jsou zatím s minimem, či bez manažerské praxe. Díky možnosti on-line studia nemusí studenti nikam docházet.

Studium v průměrné délce 6 měsíců lze absolvovat kompletně on-line. 

Na vhodný termín pro nástup ke studiu nemusíte vůbec čekat. Zahájit jej lze kdykoliv. V CIBE nezačíná studium v září, ani s novým rokem, ale kdykoliv, podle potřeb každého konkrétního studenta. On-line absolvují studenti konzultace s lektory, online odevzdávají své práce. Stejně tak jsou on-line k dispozici i veškeré studijní materiály. Ty jsou navíc zcela zdarma, což není ani na vysokých školách. Za studium tedy zaplatíte skutečně pouze školné. Neplatíte dokonce ani za přihlášku.

Kolik BBA studium stojí?

BBA školné na CIBE je nyní zlevněno na 37 000 Kč za celé studium. K tomu má ještě každý zájemce možnost získat stipendium, které představuje až 30% snížení ceny. Cena studia je pak pouhých 25 900 Kč. Požádat lze rovněž o splátkový kalendář na zaplacení školného, až ve 12 měsíčních splátkách. 

Dobré BBA studium musí mít akreditaci

Akreditace BBA studiu na CIBE samozřejmě nechybí. Canadian Institute of Business Education má jak evropskou akreditaci EAOBS, tak mezinárodní akreditaci IASBE. Díky ní je titul BBA od CIBE uznáván až ve 120 zemích světa.

Žádná angličtina, studuje se kompletně v češtině

Dříve bylo pro mnohé studium BBA nedostupné kvůli možnosti studovat pouze v angličtině. I když ji částečně ovládáme, jedna věc je umět anglicky dohodnout pár drobností se zákazníkem, či si objednat v restauraci na dovolené, a jinou pak kompletní několikaměsíční studium managementu, financí a marketingu v cizím jazyce, včetně v anglickém jazyce odevzdávaných prací. V CIBE je možné studovat v českém jazyce a tolerován pro odevzdávání prací je i jazyk slovenský. S oblibou tak on-line manažerské programy pro absolventy studují nejen Češi, ale i Slováci.

Jaké znalosti studiem BBA v CIBE získáte?

Studium je rozděleno do dvou bloků a celkem sedmi modulů. Obsahem studia prvního bloku jsou Základy managementu, Personální řízení a Strategie managementu. Druhý blok studia má celkem čtyři moduly. Jejich obsahem je Marketing a propagace, Finance a ekonomika, Time management, Prezentace a komunikace. Každý modul je zakončen odevzdáním písemné práce. Studijní moduly vás připraví především na řízení na pozici středního managementu nebo řízení vlastní firmy. Závěrečnou prací a její on-line obhajobou je zakončeno i celé BBA studium.

Studujte BBA online právě teď

Zvolte efektivní & flexibilní studium

Jedinečné studium 100% online, které plně nahrazuje klasickou výuku.